• Základná škola s materskou školou, Lúka 135 je plnoorganizovanou základnou školou a spádovou školou pre žiakov z obcí Lúka, Hrádok, Modrovka, Modrová, Stará Lehota a Nová Lehota.

Naše ciele v systéme výchovy a vzdelávania spočívajú v cieľavedomom a systematickom rozvoji poznávacích schopností, emocionálnej zrelosti žiaka, motivácii k sústavnému zdokonaľovaniu sa, schopnosti prevziať zodpovednosť za seba, svoj rozvoj, tvorivosť. Zabezpečiť kvalitnú prípravu žiakov v cudzích jazykoch a zlepšiť ich komunikatívnosť v jazyku. Už v prvom ročníku začíname predmetom Angličtina hrou a v piatom ročníku Nemčina hravo.

Naša škola ponúka výučbu cudzích jazykov v jazykovej učebni vybavenej špeciálne na takúto výučbu, informatickú výchovu vyučujeme v multimediálnej učebni s pripojením na internet, pri vyučovaní využívame interaktívnu tabuľu. Ďalšími odbornými učebňami sú aj učebňa chémie a telocvičňa.

Naším cieľom je vychovať pracovitých a  zodpovedných ľudí. Snažiť sa, aby žiaci získali potrebné vedomosti a zručnosti, aby ich vedeli vždy správne použiť, aby si rozvíjali kľúčové spôsobilosti, aby boli komunikatívni, flexibilní, tvoriví, vedeli si vyhľadávať informácie, vedeli prezentovať svoju prácu, aby získané vedomosti a zručnosti vedeli uplatniť v praxi.

Dlhodobo plníme program Školy podporujúcej zdravie a podporujeme aj environmentálne aktivity. Z projektu Hovorme o jedle máme každoročne diplom za aktívnu účasť. Jedným z bodov programu Škola podporujúca zdravie je aj podpora pitia vody z vodovodu, nesladených nápojov či bylinných čajov. Bylinky si zbierame po okolí v rámci vychádzok a krúžkovej činnosti, niektoré si pestujeme sami. Každoročne sme sebestační v pestovaní tekvíc rôzneho druhu, ktoré využívame na jesennú výzdobu priestorov školy a rovnako pestujeme aj liečivú levanduľu.

Okrem chutných obedov naša školská jedáleň ponúka žiakom aj zdravé desiate a sme aj súčasťou projektu Školské ovocie, čo umožňuje žiakom ponúkať každý týždeň jablko alebo jablkovú šťavu. Od roku 2011 sme zapojení aj do Školského mliečneho programu.

Žiaci sa každý rok zapájajú do rôznych športových súťaží (oblastné i okresné kolá), najmä v basketbale, futbale, floorbale, vybíjanej, v cezpoľnom behu, v atletike.

Organizujeme rôzne kultúrne akcie, kde učíme deti vnímať estetiku, umenie. Zdravie a vedomosti našich detí rozvíjame tiež školou v prírode, lyžiarskym kurzom, plaveckým kurzom, výstupom na Tematín aj výletmi po kútoch nášho krásneho Slovenska.

V ponuke máme záujmové krúžky vzdelávacie aj športové. Navyše, v našej škole už roky pôsobí aj elokované pracovisko ZUŠ J. Kréna v Novom Meste nad Váhom, vďaka ktorému žiaci rozvíjajú svoj výtvarný talent.

Aktívni sme aj v zberovej činnosti. Papier zbierame dvakrát do roka. Nápojové kartóny, použité batérie, použitý jedlý olej, elektroodpad, cestovné lístky, plastové uzávery z PET fliaš, použité žiarovky nepretržite počas roka.

Jednou z priorít našej školy je tiež regionálna výchova a vzťah k tradíciám. Poznanie svojho regiónu, jeho kultúrneho a prírodného bohatstva prispieva k formovaniu kultúrnej identity a k postupnému rozvíjaniu historického povedomia žiakov. Preto organizujeme v našej škole Regionálny deň – tradície, zvyky, remeslá, piesne, tance, kroje, spôsob života a obživy spojený s výstavou predmetov, nábytku, pracovného náradia z minulosti. Prvky tradícií, zvykov, piesní, ľudového odevu začleňujeme aj pri prezentácii našej školy na Vianočnej akadémii, Dni matiek, v rámci programu pre starších obyvateľov pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, organizujeme exkurzie do múzeí, pamätných izieb či domov, ktoré prezentujú regióny a tradičnú ľudovú kultúru.

Čo ponúkame?

• rodinú atmosféru
    • vzdelávanie v malom kolektíve žiakov
    • individuálny prístup učiteľov